استاد علی کیان پور

استاد | دکتر | مهندس | علی کیان پور | علی کیانپور

میلاد حاتمی کیست ؟ | منبع درامد میلاد حاتمی | دستگیری میلاد حاتمی
میلاد حاتمی کیست ؟ | منبع درامد میلاد حاتمی | دستگیری میلاد حاتمی
  • 26 اسفند 1399

میلاد حاتمی کیست ؟ | منبع درامد میلاد حاتمی | دستگیری میلاد حاتمی

در بیوگرافی میلاد حاتمی شاید تنها چیزی که بتوان علنا به آن اشاره کرد اینکه او یک شاخ مجازی است! یکی از همان شاخ های مجازی معروفی که این روزها در گوشه و کنار اینستاگرام مثل قارچ رشد می کنند. متاسفانه با بها دادن افراد مختلف به این چنین افراد هر روز بیشتر از پیش شاهد بروز چنین پدیده هایی هستیم. افرادی که شاید در واقعیت و زندگی خود بیش از پیش پشیمان هستند اما در ظاهر با قمار و وبسایت های شرطبندی به مردم رویا و فخر می فروشند.

میلاد حاتمی مدت هاست که در شبکه اجتماعی اینستاگرام به یکی از چهره‌ های شناخته شده تبدیل شده است. او مثل همیشه با حاشیه سازی برای خود در حال گرفتن فالور است، اینبار هم در سطر اخبار شاخ های مجازی است. چیزی که در این بین جالب است اینکه مثل همیشه همسر او سحر نیز همراهش است. سحر حاتمی هم مثل شوهرش یک شاخ اینستاگرامی است. حالا در طی چند روز گذشته در فضای مجازی دعوای شاخ ها با محسن افشانی در کانون حواشی است.

خانواده میلاد حاتمی


از بیوگرافی میلاد حاتمی اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما او متولد دهه شصت در شهر تهران و یک دانشجوی انصرافی است. تک فرزند است و با خانواده خود در تهران زندگی می کرده است. گویا بعد از مهاجرت خود و تغییر وضعیت مالی خانواده خود را نیز به ترکیه برده است. میلاد حاتمی در ترکیه همراه با همسر و دخترش طلا و خانواده اش زندگی می کند.

سحر حاتمی کیست


نام واقعی سحر حاتمی زینب مهدی پور است. میلاد حاتمی که از همان زمان که ساکن ایران بود با ویدیوهای خود نشان داده بود فرد بی بند و باری است. در مهاجرت به ترکیه هم به کار خود ادامه داد. بعد از مدتی که ساکن ترکیه بود با دختری به نام زینب مهدی پور (سحر) آشنا شد. میلاد حاتمی و سحر حاتمی حالا چند سالی است که با یکدیگر زندگی می کنند و گویی نامزد هستند. میلاد و سحر در سال اخیر صاحب یک فرزند دختر به نام طلا شده اند. نکته ناراحت کننده این قضیه جایی است که او برای تبلیغ سایت شرطبندی و افزایش فالور همسر خود را هم ابزاری برای اینکار کرده است. به همین خاطر سحر نیز در اینستاگرام بیش از ۱ میلیون فالوئر اینستاگرامی دارد.

منبع درامد میلاد حاتمی


سوالی که اکثر افراد درباره این فرد دارند منبع درآمد اوست. او در تبلیغات پر زرق و برق خود ادعا می کند منبع درآمدش از طریق بازی کردن در سایت خود و بازی هایی مثل انفجار است. اما این ها تماما دروغ است. تمامی درآمد افرادی مثل میلاد حاتمی از جیب شما مردم تغذیه می شود. در واقع با باخت های روزانه شما فقیرتر و این افراد پولدار می شوند. کلاهبرداری از کارت های افراد بی اطلاع و سایر اتفاقات دیگر هم ممکن است برای شما پیش بیاید. سعی کنید به هیچ وجه در چنین سایت هایی به امید پولدار شدن قدم نگذارید چون مدیران چنین مجموعه هایی مثل میلاد حاتمی شما را تنها به شکل منبع درآمد خود می بینند.


دستگیری میلاد حاتمی

سردار “هادی شیرزاد” رئیس پلیس بین‌الملل ناجا (ایران) عصر سه‌شنبه در خصوص جزئیات این خبر گفت: به دنبال درخواست پلیس بین‌الملل ایران، اعلان قرمز علیه “میلاد حاتم آبادی فراهانی” صادر و پس از ردیابی و شناسایی در ترکیه دستگیر شد.

وی افزود: با تلاش‌های مؤثر به عمل آمده برای این متهم که از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور بود اعلان قرمز اینترپل صادر شد که در نتیجه اقدامات بین‌المللی انجام شده از سوی این پلیس منجر به بازداشت نامبرده و در نهایت استرداد وی به ایران شد.

سردار شیرزاد بیان داشت: موضوع شناسایی و بازداشت متهمان و در نهایت استرداد به کشور کماکان از سوی اداره تحقیقات جنایی این پلیس تحت پیگیری جدی قرار دارد.

وی در پایان اظهار داشت: با تلاش پلیس بین الملل ناجا متهم نامبرده را از کشور ترکیه تحویل گرفته شد و امروز تحویل مقامات قضائی گردید.

 

دم سپاه و امنیت ایران گرم امثال این بی پدر و مادر رو دستگیر کردند دلمون خنک شد

یعنی این حرکتشون من رو که خوشحال کرد امیدوارم شما هم شاد شده باشید

به امید دستگیری پویان، ساشا، نیلی، دنیا، مونتگیو، تتلو، ساسی و تمام بی پدر و مادرهای دیگر توسط بچه های سپاه پاسداران

عشقین واقعا و دل مردم رو شاد کردین

بدترین تالار اراک که پول مردم را در ویروس کرونا پس نداد ؟ | چک سه ماه برای وام ازدواج !!!
تالار زیتون اراک | بدترین تالار اراک معرفی شد | تالار زیتون با مدیریت افشین قاسمخانی بدترین تالار اراک شد
  • 21 اسفند 1398
  • 2 دیدگاه

بدترین تالار اراک که پول مردم را در ویروس کرونا پس نداد ؟ | چک سه ماه برای وام ازدواج

تالار زیتون اراک با مدیریت آقای افشین قاسمخانی در تاریخ آذرماه ۱۳۹۸ به عقد قرارداد با جناب آقای علی کیان پور (از نخبگان استان، مدرس دانشگاه، بسیجی و از خانواده ایثارگران می باشد) کرده و مبلغ ۲۱٫۳۰۰۰٫۰۰۰ تومان را از ایشان در گرفته که در تاریخ ۱۷/۱۲/۱۳۹۸ عروسی برگزار کند اما بعد از مشکل کرونا و ویروس کرونا ایشان پول مردم شریف و دامادهای عزیز را طبق بخشنامه دولت و ریاست جمهوری و استانداران محترم نداده و می گوید با عروسی باید در شرایط کرونا برگزار شود!!!!!!!

یاااااااااا چک سه تا چهار ماه بعد را به مشتریان می دهد. ایشان با پول های مردم و دامادهای اراکی کار می کند و حقوق پرسنل خود را می دهد و حتی بعد از دستور محترم اصناف هم با دروغگویی و دوز و کلک خود را نشان نداده و پول مردم را نمی دهد… امیداوریم تالار زیتون که که در این شرایط بحرانی کرونا بدترین تالار اراک می باشد، انسانیت را یاد بگیرد و پول مردم را بدهد. (به خدا قسم وام ازدواجم می باشد و دارم قسطش را با بدبختی می دهم)

امیدواریم جان مردم در برابر کرونا با حرکت این افراد به خطر نیفتد و پولی که با بدبختی به دست آمده و اکثرا وام ازدواج جوانان می باشد، ایشان به مردم پس بدهد.

تشکر ویژه از ریس جمهور، هیات دولت و مقام معظم رهبری که دستور همکاری را صادر کردند و بازرسی اصناف آقای زارعی عزیز که پیگیری کردند اما اینگونه افراد فقط فکر منافع خود می باشند. ما ایرانی ها خودمون به خودمون رحم نمی کنیم گله از دولت و… داریم…

خدا به همه ی خادمان این مملکت عمر بلند بده و افراد فرصت طلب و سودجو را نابود کند.

با تشکر از شما سیگما ایران نمایندگی سیگما الدریچ در ایران و تیم طراحی پایان نامه من

علی کیان پور

داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | پیشرفت های درمانی در درمان بیماری ویروس کرونا
داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد ؟ | شمارش معکوس برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا در ایران | داروی کنترل کرونا در ایران وجود دارد | کودکان هم کرونا می‌گیرند
  • 15 اسفند 1398

 داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | پیشرفت های درمانی در درمان بیماری ویروس کرونا

داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | پیشرفت های درمانی در درمان بیماری ویروس کرونا :

تلاش برای ساخت داروهای موثر در درمان ویروس کرونا از زمان آغاز همه گیر شدن ویروس کرونا ادامه دارد. از ژانویه ۲۰۲۰ تلاش ها برای طراحی و ساخت داروی موثر و همچنین واکسن پیشگیری کننده به طور جدی ادامه داشته است. تحقیقات متعدد انجام شده در زمینه درمان بیماری ویروس کرونا در مبتلایان نتایج امیدوارکننده ای به همراه داشته است. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند داروی موثر در درمان بیماری ویروس کرونا بپردازیم.

برخی از داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند، در گذشته نیز وجود داشته یا به طور کلاسیک برای بیماری های دیگری تجویز می‌شوند؛ در حالی که اخیرا چند داروی ضد ویروسی جدید نیز برای مبارزه با این بیماری ساخته شده‌است.

داروی Favilavir در درمان ویروس کرونا

Favilavir دارویی ضد ویروسی است که اول از همه به عنوان داروی درمان ویروس کرونا در چین تایید شد. مطالعات انسانی انجام شده بر روی تعداد زیادی از بیماران مبتلا نشان داده است که Favilavir به صورت موثر با ویروس مقابله کرده و در عین حال مصرف آن حداقل عوارض را برای بیمار به همراه دارد. اولین بار شرکت دارویی Zhejiang Hisun این دارو را معرفی و وارد بازار کرد. به گفته وزیر علم و تکنولوژی چین، Favilavir یکی از سه دارویی است که موجب بهبود و مقابله  موثر با ویروس کرونا در همان مراحل ابتدایی تحقیقات بوده است.

داروی Brilacidin موثر در درمان ویروس کرونا

یکی از جدیدترین دارو ها که احتمالا اثرات سودمندی در درمان بیماری ویروس کرونا ممکن است داشته باشد داروی Brilacidin است. طراحی و ساخت این دارو توسط شرکت های داروسازی به تازگی انجام شده است و کماکان نیازمند انجام مطالعات انسانی بیشتری است. داروی Brilacidin در واقع ساختاری مشابه با دیفنسین (defensins) دارد. دیفنسین ها مولکول های پروتئینی طبیعی در بدن هستند که در فعالیت های دفاعی و مبارزه با عفونت ها در بدن ایفای نقش می‌کنند. به علاوه Brilacidin به دلیل خاصیت ضد التهابی خود در درمان بیماری التهابی روده یا IBD نیز موثر است.

گفته می‌شود دلیل اصلی مرگ و میر افراد به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، پدیده‌ای موسوم به طوفان سیتوکینی است. به این معنا که خود ویروس عامل مرگ بیماران نیست بلکه واکنش های شدید سیستم ایمنی هستند که باعث تخریب بافت ریه و بدتر شدن حال عمومی بیمار می‌شوند. لذا این دارو با مهار سیستم ایمنی احتمالا می‌تواند علائم بیماران را بهبود ببخشد.

داروی (Remdesivir (GS-5734 در درمان ویروس کرونا

این دارو در زمان شیوع ویروس ابولا در سال ۲۰۱۸ توسط شرکت Gilead Sciences طراحی شد ولی نتایج قابل قبولی به همراه نداشت. همچنین این دارو برای درمان عفونت ویروسی Marburg مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکنون تحقیقات انجام شده بر روی اثربخشی این دارو بر ویروس کرونا صحه گذاشته است. Remdesivir به عنوان یکی از سه داروی موثر برای درمان ویروس کرونا در چین و بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته است. بر اساس گزارش مجله New England، استفاده از این دارو موجب بهبود وضعیت بالینی بیماران در ایالات متحده شده‌ است.

داروی کلروکین در درمان کرونا

کلروکین تا کنون به عنوان قوی‌ترین و موثرترین داروی موجود در بازار برای مقابله با ویروس کرونا شناخته شده‌است. این شواهد از مطالعات و بررسی ‌های انجام شده در چند مرحله در افراد مبتلا به ویروس در چین بدست آمده است. بیش از ۱۰ بیمارستان از دو استان Guangdong  وHunan  در چین در این تحقیقات شرکت داشته اند. داروی کلروکین تاثیر درمانی قطعی و اثربخش قابل قبولی از خود نشان داده است. مصرف این دارو باعث بهبود تصاویر رادیوگرافی ریه بیماران و همچنین وضعیت بالینی آنها می‌شود.

به طور معمول، از کلروکین در درمان بیماری مالاریا به جز در موارد مقاوم به دارو استفاده می‌شود. همچنین کلروکین و مشتق آن یعنی هیدروکسی کلروکین، به دلیل خواص ضد التهابی که دارند، در درمان اختلالات روماتیسمی مثل لوپوس و روماتیسم مفصلی توسط پزشکان تجویز می‌شوند. نتایج امیدبخش دارو در پژوهش های انجام شده در چین، این دارو را به عنوان اولین دارو و خط اول درمان علیه ویروس کرونا مطرح ساخته است.

دارو های بیولوژیکی نظیر آنتی بادی های متصل شونده به ویروس کرونا

طراحی دارو های بیولوژیکی نظیر آنتی بادی های متصل شونده به ویروس کرونا توسط شرکت های دارویی از اوایل ماه فوریه مورد توجه قرار گرفته‌اند. آنتی بادی یا پادتن ترشحات دفاعی از سلول های سیستم ایمنی هستند. این مولکول‌ها به میکروب ها متصل شده و باعث مرگ یا کمک به از بین رفتن آنها توسط سلول های سیستم ایمنی می‌شود. امروزه این آنتی‌بادی ها توسط محققان و شرکت های داروسازی طراحی و روانه بازار می‌شوند. آنتی بادی های طراحی شده برای درمان ویروس کرونا، در داخل خون به گیرنده های سطح ویروس موسوم به “spike” متصل و موجب از بین رفتن ویروس می‌شوند.

دارو (Galidesivir (BCX4430 در درمان بیماری ویروس کرونا

این داروی ویروسی اثر کشندگی بر طیف وسیعی از ویروس ها و سایر میکروب ها دارد. بسیاری از ویروس ها به جای DNA دو رشته ای، حاوی ژنوم از جنس RNA تک رشته ای می‌باشند. Galidesivir با غیرفعال کردن آنزیم ساخت RNA، مانع از تولید و تکثیر ویروس های جدید می‌شود. کاربرد این دارو در مقابله با سایر بیماری های ویروسی خطرناک مانند ابولا، تب زرد (yellow fever)، بیماری Marburg و زیکا ثابت شده است.

با شروع تحقیقات دارویی در مورد ویروس کرونا، دارو های ضد ویروس HIV (Anti-Retroviral Therapy) نیز وارد مطالعات انسانی شدند. ویروس HIV از خانواده “ریتروویروس” ها است و دارو های ART از طریق مهار آنزیم دخیل در تکثیر ویروس، سبب جلوگیری از پیشرفت بیماری ایدز می‌شود. با این حال به صورت تجربی دیده شده‌ است که داروی Lopinavir از این دسته، باعث مهار ویروس های خانواده کرونا نظیر SARS و MERS و کرونای جدید می‌شود. این دارو با نام تجاری Kaletra® در بازار ارائه شده‌است.

با تشکر از شما سیگما ایران نمایندگی سیگما الدریچ در ایران و تیم طراحی پایان نامه من

علی کیان پور

داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد ؟
داروهای موثر در درمان ویروس کرونا | داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد ؟ | شمارش معکوس برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا در ایران | داروی کنترل کرونا در ایران وجود دارد | کودکان هم کرونا می‌گیرند
  • 15 اسفند 1398

داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد ؟

داروی ضد کرونا کی تولید و به ایران می رسد؟

مسابقه انسان با ویروس کرونا

در مقاله قبلی در مورد بخشی از پیشگیری ها و درمان ویروس کرونا COVID-19 گفته شد. از دسامبر ۲۰۱۹ از شهر ووهان در چین آغاز شد و منجر به یک همه‌ گیری گسترده شده است. با بیش از ۷۶۰۰۰ هزار مبتلا از ۲۸ کشور جهان و ۲۲۰۰ مورد مرگ گزارش شده در اثر ابتلا به آن. در حالی که دارو های مختلف در کارآزمایی ‌های بالینی وارد شده‌ اند، ساخت واکسن هنوز در مراحل توسعه اولیه قرار دارند.

تخمین زده می ‌شود که واکسن ویروس کرونا نزدیک به یک سال طول بکشد تا آماده ورود به بازار دارویی شود. از زمان شیوع و گسترش سریع ویروس کرونای جدید یا COVID-19 تلاش ها برای ساخت واکسن و درمان موثر ادامه داشته است. اما با این وجود، کماکان داروی قطعی و واکسن موثر در پیشگیری افراد سالم تهیه نشده است.

چرا طراحی و ساخت واکسن برای درمان ویروس کرونا دشوار است؟

به دلایل بسیاری ساخت واکسن برای یک بیماری ویروسی مانند COVID-19 چالش برانگیز است. تعداد بسیار زیادی از ویروس‌ ها بر خلاف سلول ‌های بدن انسان و حیوانات که حاوی DNA می ‌باشد، از قطعات ژنتیکی به نام RNA تشکیل شده ‌اند. به دلیل تک رشته‌ ای بودن RNA، قابلیت شکستن اتصال ‌های مولکولی، ترکیب و ساخته شدن قطعات جدید ژنتیکی در ویروس‌ ها افزایش چشمگیری پیدا می کند که می ‌تواند محققان را در تولید واکسن جدید علیه بیماری ناکام بگذارد.

این موضوع به ویژه زمانی خود را بیشتر نشان می ‌دهد که ویروس مربوطه مانند بیماری COVID-19 یا بسیاری از ویروس های آنفولانزا به تازگی در جامعه بروز کرده باشد. علاوه بر قابلیت ویروس‌ ها در تولید مواد ژنتیکی جدید، ویروس‌ ها همچنین قادرند این مواد ژنتیکی تازه تولید شده را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و ویروس‌ های به مراتب پیچیده ‌تر و خطرناک تری را تولید کنند.

یک مثال خوب برای این موضوع، ویروس ‌های مختلف آنفولانزای خوکی و پرندگان هستند که در سال های گذشته باعث اپیدمی ‌هایی در برخی از مناطق و حتی جهان شده‌ اند. حتی اگر میزان جهش ویروس ها را در نظر نگیریم، تولید واکسن به طور کلی مدت زمان طولانی و در برخی موارد سال ها طول می ‌کشد. کوتاه ‌ترین بازه زمانی برای تولید یک واکسن بر اساس نظر اکثر کارشناسان، حدود یک سال است.

به این دلیل که طبق پروتکول مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، تولید واکسن باید شش مرحله از جمله مرحله بالینی را طی کند. موارد فوق از جمله مهم ترین موانع برای تولید واکسن مناسب به جهت پیشگیری از ابتلا به COVID-19 به شمار می ‌رود.

پیشرفت های دارویی در درمان ویروس کرونا COVID-19

سون یانرونگ از مرکز ملی رشد بیوتکنولوژی در چین اذعان می ‌دارد که داروی “کلروکین فسفات” می ‌تواند در درمان بیماری کرونا مفید باشد. این شواهد از مطالعات و بررسی ‌های انجام شده در چند مرحله در افراد مبتلا به ویروس در چین بدست آمده است. بیش از ۱۰ بیمارستان از دو استان Guangdong  وHunan  در چین در این تحقیقات شرکت داشته اند. این مرکز اعلام داشته است که داروی کلروکین تاثیر درمانی قطعی و اثر بخشی قابل قبولی از خود نشان داده است.

داروی کلروکین فسفات برای درمان ویروس کرونا چیست؟

کلروکین یک داروی مهم در درمان بیماری مالاریا است که علاوه بر آن در بسیاری از بیماری ‌های عفونی دیگر نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مصرف کلروکین در بیماران مبتلا به ویروس علائم بیماری را در CT-scan ریه ها کاهش داده است. علاوه بر آن تب و دوره بهبودی بیماران نیز در پی مصرف کلروکین کاهش چشمگیری داشته است. مصرف دارو منجر به افزایش درصد تست منفی اسید نوکلئیک ویروس کرونا در افراد شده است.

در بیش از ۱۰۰ نفر شرکت کننده در این تحقیقات، عوارض جانبی جدی از این دارو دیده نشده است.

داروی های Favipiravir و Remdesivir در درمان ویروس کرونا

علاوه بر کلروکین، دو داروی دیگر به نام های favipiravir  (یک داروی ضد آنفولانزا) و remdesivir (داروی ضد ویروسی) نیز در بهبود علائم ویروس کرونا موثر است. بررسی های بالینی بیشتر برای favipiravir  و remdesivir کماکان در دستور کار محققان در چین می‌ باشد. ژاپن نیز از جمله کشور های شرکت کننده در تحقیقات برای یافتن داروی کارامد برای درمان ویروس کرونا به شمار می ‌رود. مطالعات در حال حاضر به بررسی تاثیر داروی ضد ویروس HIV در مقابله با ویروس کرونا می‌ پردازند. گزارش ها از چین حاکی از آن است که وزارت بهداشت چین داروی favilavir  را برای درمان بیماری COVID-19 تایید کرده است.

علی کیان پور

با تشکر از شما سیگما ایران نمایندگی سیگما الدریچ در ایران و تیم طراحی پایان نامه من